Jednání s panem ministrem

Dnes v dopoledních hodinách proběhlo jednání s panem ministrem, kterého se zúčastnil za OSŽ p. Nekola, za UŽZ p. Bek, za FSČR p. Zahula a náměstci ministra dopravy Ing. Ivo Toman, MBA a Lukáš Hampl.

Zástupci odborových organizací požádali pana ministra, aby pozastavil realizaci tzv. akčního plánu, především v oblasti snižování počtu zaměstnanců a omezení jednotlivých vozových zásilek.  Žádáme, aby byly nejdříve na odborné úrovni projednány všechny možnosti zvýšení tržeb u ČD Carga, a.s. a snížení nákladů v jiných oblastech než mzdových.

Na 31.5. svolal ministr mimořádnou dopravní tripartitu (o kterou požádal SOSaD), jediným bodem programu bude kritická situace u ČD Cargo. Jsme přesvědčení, že existuje řada možností, jak na straně managementu ČD Carga, tak na straně ministerstva dopravy (cena elektrické energie, výše poplatku za dopravní cesty, nakupované výkony apod.), které mohou výrazně ovlivnit předpokládané výsledky pro rok 2012. Požádal jsem pana ministra, aby bral v potaz neodbornost těch, kteří tuto situaci způsobili, a to především managementu ČD, a.s., jako mateřské společnosti, v čele s panem Žaludou.

O průběhu jednání dopravní tripartity vás budeme informovat.

V Praze dne 25.5.2012
Ing. Jaromír Dušek
Předseda SOSaD

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.