Kolektivní vyjednávání u ČD CARGO, a.s.

    Ve dnech 19. – 22. 11. 2018 se uskutečnilo v sídle OSŽ – Bohemice první společné kolektivní vyjednávání za účasti zástupců všech odborových centrál působících u společnosti a zástupců zaměstnavatele. Byl přečten celý návrh PKS ČD Cargo, a.s. pro rok 2019 a obhajovány postupně jednotlivé body. V části návrhu PKS došlo ke shodě, rozpor zůstal v oblasti výměry pracovní doby, dovolené a odměňování.

    Zaměstnavatel předložil sociálním partnerům k projednání „odměnu zaměstnancům ČD CARGO za splnění hospodářského výsledku za rok 2018“, která bude vyplacena se mzdou za měsíc listopad.

    Dále byl projednán návrh rozšíření „Zásad hospodaření se SF“, „Zásady pro poskytování osobního ohodnocení“ a „Poskytování příspěvku na penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření“. Ani u těchto tří dokumentů zatím nenastala shoda.

   Dne 26. 11. se sešli zástupci OC na společném jednání, aby sjednotili své názory a připravili se na další kolo vyjednávání. Toto se podařilo a na jednání 29. 11. byl zaměstnavateli předložen téměř jednotný návrh pro všechny body PKS. Ovšem i po ukončení tohoto jednání zůstává rozpor prakticky v celé oblasti odměňování.

Další termín jednání je naplánován na 6. a 7. 12. v sídle OSŽ – Bohemice.

                                                                    Jana Bartáková

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.