SOSaD oslovil podnětem ÚOHS: Česká rozdávačka na kolejích by Ministerstvu dopravy projít neměla

Svaz Odborářů Služeb a Dopravy podal Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podnět k přezkoumání úkonů objednatele – Ministerstva dopravy (MD) a návrh na vydání předběžného opatření v případě rychlíkové linky R14 Pardubice – Liberec – Ústí nad Labem, která se stala předmětem blamáže a těžko pochopitelných kroků MD.

Kroky MD napadly dokonce samotné ČD nejdříve námitkami a následně návrhem ÚOHS na zahájení řízení o přezkoumání úkonů objednatele a návrhem na vydání předběžného opatření, kterým by ÚOHS zakázal MD uzavřít smlouvu na linku R 14 podle oznámení z 5. října t. r. o výběru dopravce Arriva vlaky, a to až do právní moci svého rozhodnutí. Zatímco námitky proti MD podepsali 2 členové představenstva ČD, na které se záhy obrátil hněv MD, návrh ÚOHS už nikdo z představenstva „neriskoval“ podepsat, protože MD si obchodní společnost ČD plete s příspěvkovou organizací kdykoliv se to hodí, a tak pro MD kritickýa hodně nelichotivý dokument podepsala ředitelka odboru právního ČD.

ÚOHS doposud žádosti o předběžné opatření nevyhověl a probíhá prvoinstanční řízení. Ještě v týdnu, kdy začne platit nový jízdní řád, podle kterého se bude jezdit od neděle 13. prosince, není jasné, jaké vlaky se na lince R14 objeví. Je to situace, jaká nemá nikde obdoby. Zatímco dceřiná společnost Německých drah DB Arriva vlaky s.r.o. instalovala do stanic před zraky osobních pokladníků ČD prodejní automaty jízdenek, do některých osobních pokladen ČD na lince R14 přišly nové kávovary.

Celý článek najdete zde:  Česká rozdávačka by MD projít neměla_fin

Příspěvek byl publikován v rubrice Postřehy Jindřicha Berounského. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.