Podniková kolektivní smlouva ČD a.s. na rok 2017 podepsána

    Příjemné vánoční svátky a šťastný nový rok mohou prožít zaměstnanci Českých drah. Dne 15. 12. 2016 byla v 13:00 hod. podepsána podniková kolektivní smlouva ČD a.s. na rok 2017.

    Zaměstnanci mohou očekávat od nového roku nárůst mezd 1-9 tarifní třídě 3,4 % a v tarifní třídě 10-16 nárůst o 2,9%. Dále všichni zaměstnanci dostanou jednorázovou odměnu 1 000,- Kč.

    Podniková kolektivní smlouva na rok 2017 zaručuje zaměstnancům stejné benefity na které jsou doposud zvyklí a zároveň jim mírně zvyšuje právní jistotu v rámci pracovních směn.

    Jsem rád, že podniková kolektivní smlouva na ČD je podepsána, dává zaměstnancům základní jistotu a klid, ale nejsem spokojený s celkovým výsledkem kolektivního vyjednávání. Přesto, že při posledním jednání kdy poslední návrh navýšení mezd všech odborových organizací byl 4,5% pro třídu 1-9 a 4% pro třídu 10-16 a zároveň byl domluven nepodkročitelný limit nárůstu, pod který odborové organizace v dalším jednání nepůjdou. Dne 15. 12. 2016 mě z nepochopitelného důvodu všechny odborové organizace mimo SOSaD souhlasily s prvním návrhem zaměstnavatele a to se současným podepsaným návrhem podnikové kolektivní smlouvy, který rozhodně nekoresponduje s tím, na čem se odborové centrály domluvily.

    Nejsem stejného názoru jako ostatní kolegové a myslím si, že s prvním návrhem zaměstnavatele souhlasit nebylo správné. Svůj názor jsem kolegům a zaměstnavateli sdělil, bohužel zase jako jediný.

 

Jan Kadečka, předseda SOSaD

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.