PKS ČD, a.s. na rok 2021 podepsána!!!

Dne 7. 10. 2020 ve večerních hodinách při jednání o zásadách sociálního fondu ČD, a.s. na rok 2021 a 1. změně PKS na rok 2020, byla nakonec dohodnuta a podepsána všemi odborovými organizacemi i PKS ČD, a.s. na rok 2021.

Předložení návrhu PKS ČD, a.s. na rok 2021 od zaměstnavatele na tomto jednání bylo sice překvapením, ale odborové centrály byly ochotny v zájmu zaměstnanců jednat.

Návrh zaměstnavatele byl prodloužit stávající PKS ČD, a.s. na další rok s úpravou fondu pracovní doby pro THP zaměstnance, snížení dovolené pro všechny zaměstnance na 5 týdnů a nárůst tarifních mezd 1 %.

Všechny odborové organizace se shodly, že v době ekonomické nejistoty zaměstnavatele je pro ně návrh na prodloužení PKS na rok 2021 přijatelný. Spornými body byly pro OC změny ve fondu pracovní doby, zkrácení dovolené a návrh na 1% navýšení tarifní mzdy.

Po několika hodinovém jednání se našla shoda mezi odbory a zaměstnavatelem.

Nová PKS ČD, a.s. na rok 2021 přinese zaměstnancům navýšení tarifní mzdy 2% a obdobně se postupuje i zaměstnanců se smluvní mzdou.

Dále bude, na základě hospodářského výsledku firmy, vyplacena odměna ve výši 1% ročního příjmu zaměstnance.

Dle letošních zkušeností byly přidány články pro případ nutnosti vyhlášení částečné nezaměstnanosti, které zaměstnancům zajistí navýšenou mzdu oproti zákoníku práce.

Ostatní parametry PKS ČD, a.s. zůstávají stejné jako v roce 2020.

Kadečka Jan

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.