PKS SŽDC 2014 ZE DNE 29.11.2013

Na kolektivním vyjednávání dne 29. 11. 2013 bylo na začátku jednání dohodnuto vyřešení bodů táborů dětí a mládeže a nového článku řešícího odměnu zaměstnancům vykonávajícím směnu kratší než 6 hodin. Následně byl precizován harmonogram dalších dnů kolektivního vyjednávání. Další dny vyjednávání jsou stanoveny na 5., 6. a 9. 12. 2013.

Po technické přestávce předložil zaměstnavatel souhrnný návrh k dalšímu jednání, který se týkal odměňování a stanovené pracovní doby. Odborové centrály předložený návrh podrobně analyzovaly a vyjádřily souhlasy nebo podmíněné souhlasy k dílčím částem návrhu a nesouhlasily s návrhem zaměstnavatele v oblasti stanovení sazeb tarifních stupňů.

Nejpozději na příštím jednání předloží odborové centrály společný návrh k systému odměňování vybraných profesí řízení provozu a infrastruktury.

Zaměstnavatel předložil návrhy materiálů, které by řešily stav v případě nepodepsání PKS pro rok 2014 (návrh 10. změny PKS na období 2009-2013, opatření pro postup zaměstnavatele při neuzavření podnikové kolektivní smlouvy pro rok 2014).

Lubomír Michalec a Jiří Skopový

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.