Jindřich Berounský – kandidát do Dozorčí rady Českých drah

Svaz Odborářů Služeb a Dopravy nominoval pro volby do Dozorčí rady Českých drah, a. s., které se uskuteční ve dnech 13. – 15. listopadu 2018, Jindřicha Berounského – systémového specialistu Generálního ředitelství ČD.

Máme za to, že náš kandidát bude především plnohodnotným zástupcem všech zaměstnanců Českých drah, protože má proto všechny předpoklady včetně bohatých profesních i životních zkušeností. Svými postoji již nejednou dokázal, že pro České dráhy, železnici, její zákazníky a zkrátka „pro dobrou věc“ udělá maximum i za cenu obětování svého postavení.

  

Jindřich Berounský

 Narozen 7. 9. 1970 v České Lípě, absolvent Střední průmyslové školy strojní a dopravní v Děčíně. Zaměstnancem ČD a jejich právních předchůdců je od 24. 11. 1990 nejdříve ve funkci výpravčí, souběžně v rámci vedlejších pracovních poměrů vykonával celou řadu provozních funkcí (vlakvedoucí a průvodčí osobní i nákladní dopravy, vedoucí posunu, dozorce výhybek, závorář).

V roce 1997 inicioval petici proti zastavení osobní dopravy na jediné ozubnicové a zároveň nejstrmější české železnici Tanvald – Harrachov, kterou podepsalo přes 25 000 lidí, ale osobní doprava na ní byla přesto zastavena.

V roce 1998 se podílel na projektu tzv. Jizerské dráhy, spojeném s obnovením provozu na trati Tanvald – Harrachov a výrazným rozšířením služeb železnice na Jablonecku. Od 24. 5. do 15. 11. 1998 působil jako náměstek ředitele Jizerské dráhy.

V rámci následného převzetí projektu Jizerské dráhy včetně nové struktury tarifu jízdného v osobní dopravě Českými dráhami byl od 16. 11. 1998 pověřen konstitucí železniční stanice Jablonec nad Nisou a od 1. 12. 1998 jmenován do funkce přednosty žst Jablonec nad Nisou. Tehdy se stal nejmladším přednostou stanice v republice a z funkce byl odvolán 6. 5. 2002 kvůli veřejné kritice tehdejšího vedení ČD za skokové zdražení jízdného, spojené s výrazným úbytkem cestujících. Následně pokračoval ve funkci výpravčího do 30. 4. 2003, dokud nebyla kritika způsobu zdražení jízdného díky podnětu Generální inspekci Českých drah uznána jako oprávněná.

Od 1. 5. 2003 působí Jindřich Berounský jako systémový specialista Generálního ředitelství Českých drah, v mezidobí od 1. 9. 2010 do 30. 9. 2014 byl systémovým specialistou Krajského centra osobní dopravy Liberec.

V rámci odborové činnosti Jindřich Berounský usiluje o razantnější, ale hlavně společné postoje všech odborových centrál ve vztahu k negativním vnějším vlivům, které ohrožují České dráhy a jejich dceřiné společnosti. To dokazuje i mediálními výstupy včetně těch na webu SOSaD:

ČT 24  31.10.2018

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2638244-tok-navrhne-privatizovat-podil-v-cd-cargo-diky-teto-dceri-ale-prosperuji-cele

http://www.sosad.cz/alarmujici-privatizacni-snahy-protistatniho-ministra-dopravy/

Otázky Václava Moravce 3.10.2018
https://youtu.be/bXuOD13W-lI     

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/SOSaD-Dozorci-rada-Ceskych-drah-paralyzovala-Ceske-drahy-551717

https://zdopravy.cz/nazor-blamaz-ministerstva-dopravy-o-liberalizaci-na-zeleznici-14127/

http://www.sosad.cz/skandal-molegate-nebo-krtkogate-dozorci-rady-ceskych-drah/

http://www.sosad.cz/odbory-jsou-znepokojeny-situaci-ceskych-drah-a-pozaduji-vysvetleni/

http://www.sosad.cz/jednani-ministra-dopravy-s-odbory-a-otazky-k-reseni/

http://www.sosad.cz/kdyz-vlastnik-skodi-vlastni-firme/

http://www.sosad.cz/jednani-ministra-dopravy-nerozptylilo-obavy-odboru-na-ceskych-drahach-ale-prineslo-prislib-dalsich-jednani/

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.